گزینش مدل ساختار دستگاه لیزر

بر شالوده ی آنچه از پژوهش ها دستگاه لیزر خود و اطلاعاتی که تا اینجا درین مطلب به دست آورده اید , حال بهتر میتوانید در ارتباط با ساختار وب سایت دستگاه لیزر موبایلی خود تصمیم گیری فرمائید . فلوچارت ذیل را دنبال نمائید و شایسته ترین ساختار برای وب سایت خویش را انتخاب فرمائید :

برای هر ساختار موبایلی , باید به نکاتی توجه فرمایید تا بتوانید به بهترین صورت دستگاه لیزر آن را اجرا نمائید &# دستگاه حکاکی ;
RESPONSIVE WEB DESIGN

در‌صورتی‌که در تحقیقات خویش به این فیض رسیده اید که یوزرها موبایلی شما نظیر یوزرها نسخه دسکتاپ سایت شما , خلق می نمایند , این گونه ساختار دستگاه لیزر شایسته ترین انتخاب برای شماست .

زمانی که می‌خواهید ساختار Responsive Web Design را اجرا کنید , می بایست دو زمینه دستگاه لیزر را مد نظر داشته باشید : meta viewport tag و media queries .
تگ meta viewport


وقتی که میخواهید ساختار صفحات وبسایت خویش را به طوری تنظیم نمائید که با همگی ی دستگاه ها مطابقت داشته باشند , فراوان مهم است که‌این ساختار برای مرورگر ها قابل تشخیص باشد ; با اضافه کردن تگmeta viewport به سرتیتر ( header ) هر کاغذ میتوانید این کار را انجام دهید :

[meta name= ” viewport ” content= ” width=device – width , initialscale=1 ” ]

تگ meta viewport به مرورگر میگوید که به چه شکل یک کاغذ را با دستگاه های مشخصی مطابقت و همخوانی دهد .

” width=device – width ” بدین معناست که عرض صفحه می بایست با پهنا مانیتور آن دستگاه ها دستگاه لیزر هم خوانی داشته باشد .
“ initial – scale=1 ” جايگاه ی زوم اولیه را معین می نماید وقتی که مرورگر ورقه را برای اولین دفعه بار گذاری می نماید .

سوای اجرای یک عنصر meta viewport , کاغذ در بعد ها ( پهنا ) یک ورقه ی دسکتاپ رندر می شود . دستگاه لیزر این‌که یک استفاده کننده ناچار باشد به صورت دستی ورقه را زوم یا این که بالا و پایین نماید تا بتواند برگه ی شما‌را ببیند یا عملکردی را انجام دهد , یک تجربه ی منفی را از تارنما شما برای او به‌وجود می آورد , و احتمال این را که گوگل سایت دستگاه لیزر شما را جزءِ وبسایت های ناهماهنگ با نرم افزارهای تلفن همراه به حساب آورد بالا میبرد . به نمونه پایین توجه کنید :

Media querie ها

Media querie باعث می‌شود که ساختار محتوایی برگه در دستگاه های متعدد سوای تغییر باقی بماند و محتوا را با دستگاه های متعدد هماهنگ می کند تا استفاده کننده شایسته ترین تجربه را از بازدید پیج به دست آورد . به مثال زیر دقت فرمایید :

نکاتی که می بایست برای صحیح اجرا شدن ساختار responsive web design در لحاظ بگیرید

تمام منابع می بایست قابل مشاهده و دسترسی باشند

گوگل سفارش می نماید که تمام موادتشکیل دهنده موجود در یک برگه , باید برای بات هایی که از robots . txt و دیگر متد ها برای تشخیص ساختار responsive web design استعمال می نمایند , قابل دسترسی باشد . یک ابزار دارای منفعت برای این‌که تشخیص دهید که آیا منابع غیر قابل دسترسی در وب سایت شما وجود دارد یا نه , ابزار Google ’ s Mobile – Friendly است ; بعلاوه , این ابزار به شما میگوید که آیا تارنما شما با قابل انعطاف افزارهای گوشی هماهنگ است یا این که نه .

تمام عناصر باید در جای مناسبی قرار گرفته باشند

بهترین رویه برای تشخیص این که آیا تارنما شما با دستگاه های مختلف هماهنگ است , این است که خودتان به طور دستی با دستگاه های گوناگون از آن بازدید نمایید ; بر پایه ی تحقیقاتی که تا قبل از این انجام داده اید ( در نوشته‌ی‌علمی ی سئوی موبایلیبه این موضوع پرداخته ایم ) ارزیابی کنید که وبسایت شما چه گونه در ۵ تا از محبوب ترین دستگاه ها در میان مخاطبان شما , نمایش داده می شود . همچنین مشابه سازهای آنلاینی مثل : Responsive Web Design Testing Tool وجود دارا‌هستند که وب سایت شمارا مشابه سازی می کنند .

انگیزه از این کار این است که مشاهده کنید عناصر مختلف , نظیر دکمه های فراخوان , در دستگاه های متفاوت در جای مناسب خود قرار گرفته اند یا این که خیر , و از این که این عنصرها برای کاربر قابل دسترس میباشند و در جایی قرار گرفته اند که بیشترین دقت را به خویش جلب می کنند , اطمینان حاصل فرمایید .

سرعت وبسایت

همگی میدانند که سرعت وبسایت , فاکتور زیاد مهمی است ; این استدلال در مرتبه بندی گوگل و موتورهای کاوشگر مشابه تأثیر دارد و کاربران سایت های کم سرعت را رها می نمایند . بایستی عملکرد نمائید که سرعت وب سایت شما در حالت بهینه باشد . به همین دلیل گوگل ابزاری را با نام PageSpeed Insights معرفی می کند که ایده های مضاعف نیکی را در ارتباط با این‌که چه‌طور میتوانید سرعت هر پیج را در سایت خویش ( در موبایل یا این که دسکتاپ ) افزایش دهید , به شما ارائه می دهد :

علاوه بر ابزار گوگل در این رابطه , ابزارهای رایگان دیگری نیز برای نظارت سرعت صفحات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *